polityka prywatności

Korzystając ze stron naszego portalu i sklepu internetowego, wyrażasz jednoczesną akceptację zasad naszej polityki prywatności.

Wraz z naszymi partnerami uzyskujemy dostęp do informacji zawartych na urządzeniach, takich jak pliki cookie a także przechowujemy je, i przetwarzamy dane osobowe, np. unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane za pośrednictwem urządzeń w celach opisanych niżej. Wystarczy kliknąć któryś z przycisków poniżej, aby wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w wymienionych celach przez oraz naszych partnerów. Można również nie wyrazić zgody lub uzyskać dostęp do szczegółowszych informacji oraz zmienić swoje preferencje przed wyrażeniem zgody lub też odmówić jej wyrażenia. Preferencje będą miały zastosowanie wyłącznie do tej witryny. Trzeba pamiętać, że niektóre rodzaje przetwarzania danych osobowych mogą nie wymagać zgody użytkownika, lecz ma on prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu.

specjalne cele i funkcje

Przetwarzanie danych osobowych

W czasie korzystania z naszego sklepu internetowego i strony internetowej możesz zostać poproszony o podanie swoich danych osobowych:

W przypadku rozpoczynania subskrypcji naszego newslettera koniecznością jest podanie adresu e-mail.

Pełne dane będą konieczne w przypadku rejestracji (zakładania konta) w sklepie. To etap niezbędny w celu realizacji ewentualnych zamówień oraz korzystania z niektórych promocji i rabatów.

Pełne dane osobowe będzie trzeba podać w przypadku składania zamówienia w naszym sklepie (o ile wcześniej nie zarejestrowałeś własnego konta – w tym przypadku dane do zamówienia zostaną pobrane z tego konta). To etap niezbędny w celu rejestracji zamówienia.

Niepodanie wymaganych danych spowoduje niemożność dokonania czynności, których dotyczyły.

Administratorem Twoich danych osobowych, przekazywanych za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, jest ABRAXAS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, z którym możesz skontaktować się pisemnie pod powyższym adresem lub przy pomocy poczty elektronicznej: redakcja@wolnomularstwo.pl

Dane osobowe, którymi dysponujemy, wykorzystywane są przez nas w oparciu o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Gromadzone przez nas dane wykorzystujemy do obsługi konta klienta w sklepie oraz prawidłowej realizacji umów sprzedaży, w szczególności zawierania umów, dokonywania zapłaty za zakupione produkty, powiadamiania o etapach realizacji zamówień, procesie reklamacji, kontaktu w sprawie umów i dostępności produktów, właściwego adresowania przesyłek oraz kompleksowej obsługi klienta, a także przesyłania informacji o nowych publikacjach oraz prowadzenia działań promocyjnych i reklamowych. Zebrane dane są przez nas przechowywane do czasu wycofania zgody na ich przetwarzanie.

Wszystkie dane osobowe, którymi dysponujemy, są odpowiednio zabezpieczone, a ich jedynymi odbiorcami są podmioty, które współpracują z ABRAXAS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu realizacji powyższych zadań, w szczególności firmy kurierskie, usługodawcy świadczący usługi rozliczeniowe oraz obsługujący procesy związane z przesyłaniem newsletterów oraz powiadomień o procesie realizacji zamówień.

Dostępne nam dane osobowe naszych Klientów nie są sprzedawane innym osobom czy firmom!

Pamiętaj, że zgodnie z RODO masz prawo do dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także do przenoszenia swoich danych osobowych i wniesienia skargi do organu nadzorczego, zajmującego się ochroną danych osobowych.

Dane osobowe, podawane przez naszych Klientów w częściach sklepu i stronu, pozwalających na interakcję z użytkownikiem (np. opinie o produktach) są widoczne jawnie dla wszystkich czytających te strony sklepu.
Nie mamy żadnej możliwości filtrowania ich i zabezpieczania przed nieuprawnionym wykorzystaniem przez podmioty trzecie.

Zastrzegamy sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości e-mailowych, osobom które zarejestrowały swoje konta w naszym sklepie i na stronie (punkt ten nie dotyczy pozostałych naszych klientów, składających zamówienia bez rejestracji konta w sklepie). E-mailing może zawierać zarówno informacje bezpośrednio dotyczące działalności naszego wydawnictwa (np. promocje, nowości w ofercie, organizowane przez nas wydarzenia kulturalne), jak i te z nim nie związane (np. informacje o naszych patronatach prasowych).

Pragniemy podkreślić, iż dokładamy wszelkich starań, aby e-mailing nie był dla Was uciążliwy, ograniczamy jego objętość i wysyłamy go tylko gdy to konieczne.

Newsletter

Część sklepu i strony, odpowiedzialna za rejestrację subskrypcji newslettera i wyrejestrowywanie z niej, jest odpowiednio zabezpieczona, tak aby nie było możliwości nieuprawnionego jej wykorzystania (zapisania/wypisania osoby, która tego nie chce). Każdą taką operację trzeba potwierdzić poprzez uruchomienie przesłanego e-mailem specjalnie zabezpieczonego linku.

Odpowiedzialność właściciela sklepu

Treści i opinie, wyrażane w sklepie przez osoby odwiedzające go, pozostają ich własnością. Nie bierzemy za nie jakiejkolwiek odpowiedzialności, nie identyfikujemy się z nimi. Nie zawsze są one zgodne z naszymi poglądami i opiniami.

Zastrzeżenia

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w naszej polityce prywatności. Osoby odwiedzające nasz sklep i stronę obowiązuje zawsze aktualnie obowiązująca jej wersja, dostępna na tej stronie.

W razie jakichkolwiek pytań, uwag lub w przypadku podejrzenia jakichkolwiek uchybień z naszej strony zapraszamy do kontaktu pod adres redakcja@wolnomularstwo.pl i niezwłocznie zrobimy co w naszej mocy by Państwu pomóc!

więcej informacji znajduje się w naszym Regulaminie: