100 masonów, którzy zmienili świat

100 masonów, którzy zmienili świat

O książce:

Opracowana przez jednego z najaktywniejszych polskich wolnomularzy, a równocześnie ważnego dostojnika w strukturach wyższych stopni, ta unikalna publikacja ujawnia (?) 100 masonów, z pośród tych, którzy mieli największy wpływ na losy świata. Są na tej liście osoby powszechnie znane jako wolnomularze, jak Mozart, Waszyngton czy Churchill, ale też wiele postaci, które mogą wywołać zaskoczenie.

Co parę lat ukazują się kolejne książki i artykuły ukazujące nowe informacje o członkowstwie różnych znanych osób w strukturach wolnomularskich. Książka Klausa Dąbrowskiego bierze pod uwagę najnowszy stan tych ustaleń. Ostatnią jej częścią jest skrupulatny wykaz źródeł.

Niezwykła szata graficzna:

Portrety wszystkich 100 bohaterów (i bohaterek) książki stworzono przy pomocy narzędzi sztucznej inteligencji (AI). Dzięki tej technologii udało się odtworzyć twarze osób czasem dotąd znanych jedynie z kilku starych rycin, czy słabej jakości dawnych fotografii. Teraz można spojrzeć w twarz osobom takim jak Monteskiusz czy Abramowski, jakby były nam współczesne.

O autorze książki:

Klaus Dąbrowski otrzymał pierwsze trzy stopnie wtajemniczenia w Wielkim Wschodzie Polski. Od 2005 roku jest członkiem Uniwersalnej Ligi Masońskiej (U.F.L.) zbliżającej do siebie masonów “regularnych” i “liberalnych”. Od 2006 roku jest redaktorem portalu wolnomularstwo.pl. Od 2018 roku kieruje freemasonry.network — jednym z największych na świecie serwisów poświęconych wolnomularstwu. Został wyniesiony do 33° — najwyższego stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego przez Wielką Lożę Włoch A.F. & A.M. (Palazzo Vitelleschi) w 2010 roku, a obecnie pełni urząd Suwerennego Wielkiego Komandora Rady Najwyższej Polski.

Inne wydania książki

Książka równolegle ukazała się na rynkach brytyjskim i amerykańskim. Oto krótki film na temat jej anglojęcznego wydania:

Oto kilka spośród wymienionych w ksiażce postaci:

Monteskiusz
Jerzy Waszyngton Mason
Jerzy Waszyngton
Mark Twain
Janusz Korczak

Informacje techniczne o książce:

objętość: 240 stron, oprawa: miękka, forma: papierowa (papier offset), format: 15,24 cm x 22,86 cm, cena: 99 PLN, wysyłka: na terenie Polski i za granicę, forma płatności: PayU. Książka jest w pełni kolorowa, zawiera ponad 200 kolorowych ilustracji.

Patronat: