Juri Lina – Architekt oszustwa

Horus

Ma 56 lat. Jest Estończykiem. Nazywa się Juri Lina. Zajmuję się pisaniem – autor książek antykomunistycznych (które przysporzyły mu sporych kłopotów z KGB) oraz „interesujących” pozycji o masonerii: Architects of Deception: The Concealed History of Freemasonry, Under the Sign of the Skorpion. Ostatnio zasłynął stworzeniem dokumentalnego filmu antymasońskiego The Lightbringers. The Emissaries of Jahbulon.

Politycy i media milczą, bagatelizując niebezpieczeństwo – niebezpieczeństwo i wielkie zagrożenie ze strony tajnych organizacji. Nikt nie dostrzega prawdziwej roli templariuszy, Iluminatów, masonów w historii świata, nikt nie zna ich prawdziwych celów, a prawdę, prawdę bolesną, groźną i niebezpieczną traktuję się jak bajkę dla naiwnych… – oto właśnie wizja świata z książki Architects of Deception: The Concealed History of Freemasonry autorstwa Juri Lina, w której usiłuje udowodnić, że masoni, Iluminaci, a także templariusze odpowiadają za wszelkie tragiczne wydarzenia w historii świata, nad którym mają coraz większą władzę… Według Lina masonami (a raczej masonami-marionetkami w rękach tajnych stowarzyszeń) byli: Lenin, Hitler, Trocki, Napoleon, Roosvelt i Truman …

Fragmenty ze wstępu do Architects of Deception: The Concealed History of Freemasonry (Architekt oszustwa – ukryta historia masonerii):

“Kiedy opublikowałem książkę Under the Sign of the Skorpion nie spodziewałem się tak wielkiego sukcesu z uwagi na olbrzymi wpływ masonerii na szkoły, środki masowego przekazu czy istotne instytucje, który spowodował utratę możliwości samodzielnego myślenia u wielu. Ale było jasne, że pozostali ludzie, na których nie wpłynęły te kłamstwa i zrozumieli, co jest złe we współczesnym społeczeństwie. Ci ludzie znaleźli odpowiedzi na swe pytania w Under the Sign of the Skorpion, ale potrzebowali więcej faktów. Ta potrzeba wszechstronnej książki o ciemnej historii, ideologii i działalności masonerii, która służyłaby jako uzupełnienie Under the Sign of the Skorpion doprowadziła do napisania przeze mnie nowej książki. Podczas wielu lat moich poszukiwań ważnych faktów i nie publikowanych nigdzie dokumentów, powstał całkowicie inny obraz światowych zdarzeń. Dziś, bez poznania prawdziwej historii masonerii, trudno zorientować się we współczesnym świecie, z tego powodu chciałem zebrać wszystkie zapomniane i ukryte fakty i przedstawić prawdziwą historię – ukradzioną nam przez naszych masońskich przywódców. (…) Ukryte siły byłyby niezdolne do zadziałania bez usunięcia ważnych faktów z naszej historii. Odnosząc się do tych zapomnianych, utraconych i ukrytych faktów można zidentyfikować prawdziwy obraz sił masońskich, które zrobiły wszystko, by przekształcić nasz świat w prawdziwe piekło na ziemi. Uszkodzono nas fizycznie, psychicznie i genetycznie – polubiliśmy ciemność bardziej niż światło – większość z nas wybrała wiarę w złudne mity masonów i walkę z głosicielami prawdy. Złe siły są bliskie zwycięstwa. Ci, którzy ich bronią również ponoszą odpowiedzialność za ich zbrodnie przeciw ludzkości. Wielu stało się ofiarami masonów i swych żądzy. Ta książka to próba przedstawienia prawdziwego obrazu zdarzeń toczących się od 300 lat, musimy w końcu ośmielić się mówić o tych wydarzeniach, o tych faktach wbrew temu, że odpowiedzialni za te zbrodnie stali się silni i temu zaprzeczają. Przedstawię takie fakty, by ujawnić dla każdego poszukiwacza prawdy, kim nasi dręczyciele są naprawdę. Bycie nieświadomym ich jest złem, ponieważ ignorancja służy złu – to wszystko z powodu naszych władz, które nie chcą, abyśmy posiadali historyczne rozeznanie.

(…) W rzeczywistości cały czas zajmujemy się różnym aspektami jednej i tej samej ideologii – iluminizmu – propagowanego przez międzynarodową masonerię.

Tylko niepewne osoby i słabe ideologie czy religie uciekają się do przemocy, by przetrwać – judaizm, islam, komunizm i narodowy socjalizm. Hylozoizm wypływający z nauczania Pitagorasa, podobnie jak buddyzm, nigdy nie uciekał się do przemocy – to oznacza wartość jego filozoficznych nauk, które mogą wspomóc poszukiwaczy prawdy. Z tego powodu masoni gardzą naukami, które głoszą dobroć i duchową ewolucję. Socjaliści – najwięksi słudzy masonów – są skłonni do używania przemocy, by zamordować duszę, ponieważ uważają to za bardziej skuteczne i korzystne. „Mordercy duszy są najgorsi. Socjaliści są świadomi, że ich zakłamywanie historii prowadzi do społeczeństwa bez historii” – pisał francuski pisarz Romain Rolland. (…)

‘Jeśli możesz odciąć ludzi od ich historii – bardzo łatwo ich przekonasz’ – to najważniejsza zasada Iluminatów. Musimy wiedzieć, że zakłamywanie historii jest częścią konspiracji stworzonej przez tych, którzy nas kontrolują, bo kontrolując historię kontrolują naszą przyszłość (według Orwella). Wszystkie, ‘izmy’ są tylko narzędziami masońskich sił, które używają nieczystych ideologii w celu uzupełnienia braków w ich konstrukcji ‘świata dobrego dla wszystkich’. Dlatego masoni chcą zniszczyć wszystko, co ‘stare’ i związane z tradycją… Odwiedziłem wiele potężnych lóż, aby zaznajomić się z materiałem własnym masonów – oryginalne źródła są najgodniejsze zaufania – moja opinia brzmi, że masoneria stoi na krawędzi ogromnej katastrofy – ta książka wyjaśnia jak i przede wszystkim dlaczego”.

Juri Lina wspomina o swej książce Under the Sign of the Skorpion (Pod znakiem skorpiona), w której koncentruje się na roli masonów w międzynarodowej polityce. Między innymi opisuje krwawy przewrót we Francji (1789) i Rosji (1917), odkrywając obecność ciemnych sił masońskich kierujących poczynaniami Lenina i Trockiego. Jak twierdzi autor, swą pracę opiera na tajnych materiałach dostępnych po upadku komunistycznej władzy. “Chcę przedstawić je Europie Zachodniej, gdzie wciąż są mało znane i wyjaśnić, dlaczego Związek Radziecki został odbudowany pod inną nazwą – Unia Europejska”.

Jednym z ciekawszych części tej książki jest z pewnością fragment „Generał Albert Pike i trzy wojny światowe”. Przed lekturą warto dodać, że Albert Pike jest autorem książki Morals and Dogma poświęconej stopniom Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego – jednego z najpopularniejszych rytów masońskich na świecie.

“Generał Albert Pike był wyjątkowo złym człowiekiem. Podczas amerykańskiej wojny domowej, kiedy on służył pod flagą Konfederacji jego wojsko złożone z Indian różnych plemion dokonywało tak krwawych masakr, że Wielka Brytania groziła przystąpieniem do konfliktu z powodów ‘humanitarnych’. W konsekwencji prezydent Jefferson Davis został zmuszony, by zainterweniować przeciw własnemu generałowi i rozwiązać jego oddziały.

Albert Pike to jeden z założycieli nikczemnej rasistowskiej organizacji Ku Klux Klan – on był jej pierwszym Grant Dragon, ustalił reguły, napisał hymn (Zob. na ten temat: “Albert Pike did not found the Ku Klux Klan” – przyp. red.). Masoni wznieśli na jego cześć pomnik w Washington D.C. przedstawiając go jako ‘poetę’ i ‘żołnierza’.

Pike był zafascynowany wizją władzy nad światem. Stał się iluminatem najwyższego 33 stopnia i w swym domu nakreślił plan przejęcia władzy w wyniku trzech wielkich wojen i kilku rewolucji. W swym liście do Mazziniego z roku 1871 Pike przedstawia długoterminowy plan zdobycia władzy (…). Był on niezwykle prosty – polegał na wprowadzeniu antagonizmów między różnymi ideologiami prowadząc do wojny. Pierwsza wojna miała być skierowana przeciw trzem europejskim imperiom, które opierały się iluminizmowi. Druga miała wybuchnąć na skutek napięć pomiędzy Żydami (i ich mściwym syjonizmem) i skrajnymi europejskimi nacjonalizmami – nazizmem i faszyzmem, i konfliktami pomiędzy judaizmem a islamem. Trzy rewolucje miały zajść w Rosji, Chinach i Indochinach…”

Już sam tytuł filmu Lucyferianie. Emisariusze Jabulona – świadczy o antymasońskim charakterze tego dokumentu. Autor wysuwa zarzuty o czczenie przez masonów Lucyfera i Jahbulona – rzekomego boga z głową żaby, kota i człowieka. Film miał oficjalną premierę 12 marca – dostępny jest również na DVD, ale tylko w języku angielskim. Na okładce wydania DVD czytamy:

the-lightbringers_s_156
“Na całym świecie jest wielu ludzi, których nazywa się masonami i sądzi, że rozszerzają oni Światło, ale oni są obecnie bardzo przestraszeni Światłem. Ten film mówi, jakie (i w jaki sposób) rozszerzyli oni Światło – i jak ono na nas oddziałuje. Ten film to ekscytująca wycieczka do wielu potężnych masońskich lóż w Europie i Stanach Zjednoczonych”.

Czyżby więc było to połączenie Architects of Deception: The Concealed History of Freemasonry i Under the Sign of the Skorpion w wydaniu filmowym ? Wszystko na to wskazuje…

Trudno komentować twórczość Juri Lina na podstawie części treści książek i obejrzanego fragmentu filmu. Dla mnie jest to gigantyczna, poplątana, niejasna, wręcz absurdalna mieszanina najśmielszych teorii spiskowych – w Architects of Deception: The Concealed History of Freemasonry mamy nawet rozdział „Gagarin nigdy nie był w kosmosie”… W Polsce również nie brak osób prowadzących podobną działalność antymasońską – może nie kręcą filmów, ale książki piszą. Przykładem takiego antymasona „bajkopisarza” jest na przykład Henryk Pająk…

Strona Juriego Liny

General Albert Pike and World War III

Autor: Horus
14.10.2005.