Interpretacja regularności według UGLE

FAQ: Herb - kopyta i Jah-Bul-On

wolnomularstwo.pl

.

Interpretacja wolnomularstwa i zasad jego regularności według Wielkiej Zjednoczonej Loży Anglii:

.

Zasady uznawania Wielkich Lóż przez Wielką Zjednoczoną Lożę Anglii “Basic Principles” z 4 września 1929 r. – Przekład polski (Maciej B.Stępień) wraz z tekstem oryginalnym (pdf).

Oświadczenie dotyczące zasad regularności przestrzeganych przez Wielkie Loże Anglii, Irlandii i Szkocji: “Aims and Relationships of the Craft” z sierpnia 1938 r. – Przekład polski (Maciej B.Stępień) wraz z tekstem oryginalnym (pdf).

Dokument “Czym jest wolnomularstwo” (What Is Freemasonry) z 1984 r. Oficjalna, lecz zdawkowa interpretacja obowiązujących zasad regularności, landmarków i konstytucji oraz ich praktycznych implikacji. – Przekład polski (Maciej B.Stępień) wraz z tekstem oryginalnym (pdf).

Oświadczenie “Wolnomularstwo i religia” (Freemasonry and Religion) z 12 czerwca 1985 r. Rozwinięcie wątków z “What is Freemasonry”. – Przekład polski (Maciej B.Stępień) wraz z tekstem oryginalnym (pdf).

Dodatek “Wolnomularstwo i społeczeństwo” (Freemasonry and Society) z 1987 r. Rozwinięcie wątków z “What is Freemasonry” opublikowane w formie dodatku za tekstem głównym w kolejnej edycji dokumentu. – Przekład polski (Maciej B.Stępień) wraz z tekstem oryginalnym (pdf).

Zrewidowane w kilku punktach zasady uznawania Wielkich Lóż przez Wielką Zjednoczoną Lożę Anglii “Basic Principles” z 1989 r. – Przekład polski (Maciej B.Stępień) wraz z tekstem oryginalnym (pdf).

Oświadczenie “Wolnomularstwo. Podejście do życia” (Freemasonry: An Approach To Life), prezentujące masonerię w sposób zmieniony w stosunku do dokumentu “What is Freemasonry” i dokumentów po nim następujących. Dokument datowany na styczeń 1999 r. – Przekład polski (Maciej B.Stępień) wraz z tekstem oryginalnym (pdf).

STATUTY I KONSTYTUCJE WOLNOMULARSTWA