Zdziwiłbyś się, jak wielu masonów jest w zespołach metalowych

Zdziwiłbyś się, jak wielu masonów jest w zespołach metalowych

źródło: Kerrang, tłumaczenie Pierre Quamiegne

100 masonów

Frontman zespołów DevilDriver i Coal Chamber, Dez Fafara, o swoich młodzieńczych latach, byciu masonem, tatuażach na twarzy i nie tylko.

“Zdziwiłbyś się, jak wielu masonów jest w zespołach metalowych. Nie chcę ich teraz wymieniać, ale znam kilku z nich. Właśnie dowiedziałem się z podcastu, że jeden z kolesi z Dillinger jest masonem, a wielu kolesi z mojej loży jest w branży. To znaczy, idę teraz do banku i dzieciak przyjmujący pieniądze ma wytatuowaną całą twarz. Teraz to norma, ale wtedy, gdy to robiłem, myślałem sobie: “Pieprzyć to! Nie wrócę na budowę, nie pójdę do pracy w ciasnej klatce!”. To był mój sposób na powiedzenie, że albo mi się uda, albo nie!”

” Odkryłem masonerię, ponieważ zacząłem działać charytatywnie. Ciągle jeździłem po miejscu zwanym Window Rock, które jest rezerwatem Navajo i zaprzyjaźniłem się z wieloma członkami starszyzny plemiennej. Dowiedziałem się, że wiele tamtejszych dzieci zatraca swój język, ponieważ nie mają pieniędzy na programy językowe, więc zebrałem sporo pieniędzy dla szkoły podstawowej. I w zasadzie zostałem Navajo, co jest dla mnie bardzo ważne. Ale chciałem robić więcej rzeczy charytatywnych, ponieważ czułem się tak dobrze, a mój przyjaciel zasugerował, żebym zainteresował się masonerią, ponieważ ona robi dużo dobrej roboty, i to właśnie mnie wciągnęło. Uwielbiam to doświadczenie, pracę charytatywną i to wspaniałe braterstwo.

“To zabawne, kiedy słyszę o tym, jak masoni rujnują świat. Myślę sobie, ‘Naprawdę? Czy wiesz ile świata oni uratowali?’ Na całym świecie mam braci, którzy przychodzą do mojego klubu i podają uścisk dłoni, który oznacza wejście do klubu i nawiązanie dialogu. Mówiąc to, nie byłem w mojej loży od około roku z powodu COVID, ale spotykaliśmy się na Zoomie i tak dalej. Myślę, że to rozwija cię jako człowieka. Brat pomaga bratu bez względu na to, w jakich okolicznościach się znajdujesz”.

Przeczytaj więcej w KERRANG:

1 thought on “Zdziwiłbyś się, jak wielu masonów jest w zespołach metalowych”

  1. Najwazniejsze aby pozbyc sie z szeregow masonskich w Polsce osoby Pani Anny z Poznania. Ta osoba nie licuje z honorem , zasadami masonskimi. WWP popelnila wielki niewybaczalny blad podnoszac ta osobe do urzedu mistrza. Na drugi raz zastanowcie sie kogo podnosicie w podwyzszce plac !!!!!???? Wstd i hanba, ze trafilo na osobe dialajaca na szkode ruchu wolnomularskiego !!!

Dodaj komentarz