Filozofia Masonerii

Filozofia Masonerii

Filozofia masonerii jest pierwszą w literaturze światowej próbą całościowego spojrzenia na wartości wniesione przez wolnomularzy do skarbca myśli filozoficznej i społecznej.

Ta wyjątkowa książka ofiarowuje Czytelnikom i Czytelniczkom „spojrzenie z lotu ptaka”, wskazując na interesujące – a przeważnie mało znane – publikacje, na najcenniejsze myśli; przypomina kilkadziesiąt postaci, które pracowały dla dobra ludzkości i zasłużyły sobie na to, żeby o nich pamiętać i rozwiązywać postawione przez nie problemy.

Jej autorem jest prof.dr hab. Andrzej Nowicki – ur. 27.5.1919, zm. 1.12.2011. Filozof kultury, historyk filozofii i ateizmu, italianista, religioznawca, twórca ergantropijno-inkontrologicznego systemu „filozofii spotkań w rzeczach”. Jego prace obejmują ponad 1200 pozycji, w tym w języku polskim przeszło 1000, włoskim 142, reszta w 10 innych językach. Napisał ok. 50 książek.

Przez cztery kadencje był Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu Polski.

Ta książka jest dla Ciebie, jeśli:

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

– chcesz zdobyć wiedzę o tym, czy istnieje filozofia masonerii, a jeśli tak, to na czym polega;

– chcesz poznać najwybitniejszych myślicieli-wolnomularzy i to, co jest najbardziej masońskie w ich spuściźnie;

– chcesz poznać fundamentalne wartości masonerii liberalnej;

– szukasz inspiracji do zbudowania własnego poglądu na to czym jest masoneria i po co istnieje;

– chcesz kandydować do wolnomularstwa.

Krótkie recenzje:

Masoneria tworzy się i odkrywa sama siebie na przestrzeni swoich dziejów, coraz bardziej ukazując światu, ale także sobie samej – masonom i masonkom –  swoją rzeczywistą istotę. Ta – unikalna w skali światowej – książka może pomóc wolnomularstwu w tym dziele samoświadomości, ukazując jednocześnie kierunki działania na drodze ku realizacji jego misji.

Klaus Dąbrowski, 33°

Suwerenny Wielki Komandor Rady Najwyższej Polski

:.

Dzieło Andrzeja Nowickiego jest cenne ze względu na zawarte w nim informacje, jak również ze względu na wyrażone refleksje filozoficzne, skłaniające do przemyślenia podstawowych problemów istnienia człowieka w świecie.

Prof. dr hab. Maria Szyszkowska

:.

Unikatowe dzieło w języku polskim. Jego autor, wolnomularz (wieloletni Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Polski), filozof i publicysta przybliża nam sylwetki polskich wolnomularzy i stawia ciekawe pytanie: czy w wolnomularstwie, a więc ruchu o programowej adogmatyczności, można mówić o ustalonym zestawie poglądów, które składają się na system filozoficzny.

Loża Wolnomularska “Gwiazda Morza” na Wschodzie Gdańska

:.

Filozofia masonerii  stanowi wykładnię celów i zasad współczesnego wolnomularstwa, wprowadza czytelnika w świat myśli, wiedzy, nauki, działania. Autor – jak przystało na “szanującego się masona” – pozostawia wiele kwestii bez odpowiedzi, zachęcając niejako do ich dalszego, samodzielnego dochodzenia.

Ignacy Jóźwiak

Informacje techniczne o książce:

objętość: 424 strony, oprawa: twarda, forma: papierowa (papier kremowy), tasiemka-zakładka, format: B5, cena: 99 PLN, wysyłka: na terenie Polski i za granicę, forma płatności: PayYou. Książka zawiera ponad 80 ilustracji.

Patronaty:

Ciekawostki:

Mimo, że od pierszego wydania książki minęło 25 lat i został on dawno całkowicie wyczerpany – przez co książka stała się “białym krukiem” – to nadal wywołuje ona kontrowersje i wzburzenie w kręgach skrajnej prawicy. Klikając w poniższy link można obejrzeć ponad półgodzinny film nagrany na jej temat kilka miesięcy temu przez Magdalenę Ziętek-Wielkomską – celebrytkę z kręgów konserwatywno-narodowych (pod koniec filmu wpada ona w nieukrywaną wściekłość):

Więcej informacji o książce:

“Filozofia masonerii” – recenzja Marii Szyszkowskiej na portalu Racjonalista.pl

“Masoni czyli Więcej Światła” – Ignacy Jóźwiak na portalu Taraka.pl

Może Cię też zainteresować: