Obchody 100-lecia obecności Le Droit Humain na ziemiach polskich

Obchody 100-lecia obecności Le Droit Humain na ziemiach polskich

Le Droit Humain, 30 listopada, 2024

W 2024 roku przypada 100-lecie zaszczepienia na gruncie polskim Międzynarodowego Mieszanego Zakonu Wolnomularskiego LE DROIT HUMAIN.

W naszych Pracach rytualnych często odwołujemy się do tradycji i dorobku naszych poprzedników, starając się godnie kontynuować rozpoczęte przez nich dzieło.

Dlatego też, Rada Federacji Polskiej organizowała dwudniowe uroczystości z okazji obchodów 100-lecia obecności LE DROIT HUMAIN na ziemiach polskich.

W sobotę 23 listopada 2024 roku (E∴P∴), w jednym z hoteli w centrum Łodzi, odbyły się uroczyste Rytualne Prace w stopniu ucznia, będące komemoracją tej rocznicy.

Prace prowadzone były przez Wielce Szanownego Brata Huberta TUCHOŁKĘ, Prezydenta Federacji Polskiej, przy asyście członków Rady Federacji.

Zorganizowanie uroczystych Prac pozwoliło nam przypomnieć naszym członkom, zwłaszcza tym, którzy włączyli się do naszego łańcucha w ostatnim czasie, historię i okoliczności powstania Zakonu w Polsce i powołania Federacji Polskiej LE DROIT HUMAIN.

Uroczyste Prace były jednocześnie doskonałą okazją do upamiętnienia naszych Sióstr i naszych Braci, którzy w niełatwych okolicznościach stworzyli podwaliny naszej Federacji.

Prace zaszczycił swoją obecnością W∴D∴B∴ Jacek GARGAS, Wielce Potężny Wielki Komandor, Reprezentant Rady Najwyższej przy Federacji Polskiej, na urzędzie Namiestnika Wielkiego Mistrza. Przekazał od W∴D∴B∴ René MOTRO, który z powodu innych obowiązków nie mógł uczestniczyć w uroczystych Pracach, najserdeczniejsze, braterskie, szczere pozdrowienia i życzenia z okazji święta Federacji, zapewniając, że jest on z nami myślami i sercem.

Na kolumnach, bardzo licznie zasiedli Bracia i Siostry ze wszystkich lóż Federacji Polskiej LE DROIT HUMAIN, oraz goście z zaprzyjaźnionych polskich Obediencji. Były na naszym święcie masonki z lóż polskich Wielkiej Żeńskiej Loży Francji oraz Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Polski.

Na Pracach był również obecny…

przeczytaj więcej na stronie Federacji Polskiej Le Droit Humain:

Czy sztuczna inteligencja jest dobrodziejstwem, czy zagrożeniem dla naszych społeczeństw?

Dodaj komentarz