Shopping w wydaniu masońskim

.

zegarek
Wykorzystując Internet, bez wychodzenia z domu kupimy wszystko, każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet wolnomularze. Istnieją internetowe sklepy posiadające bogatą ofertę specjalnie dla nich.

Aby nie spóźnić się na spotkanie w loży każdy Mason powinien posiadać zegarek. Najlepiej ozdobiony masońskimi symbolami – zegarek z masońskimi narzędziami pracy w miejscu liczb oznaczających godziny to wydatek 64.99$, natomiast elegancki zegarek w kolorze złota z ozdobnym symbolem cyrkla, węgielnicy, litery G na tarczy to już koszt 236.95$. Z myślą o wolnomularzach chcących zamanifestować wysoki stopień wtajemniczenia przygotowano kolekcję zegarków dla odpowiednich stopni – zegarek dla Wielkiego Suwerennego Inspektora Generalnego, ozdobiony dwugłowym orłem można nabyć już za 103.99$. Członkowie para masońskich organizacji – Shrine, Zakonu Wschodniej Gwiazdy – również znajdą dla siebie zegarki przyozdobione symbolami tych organizacji.

Dla wolnomularzy lubiących ciepłą herbatę przeznaczone są kubki ozdobione masońskimi symbolami. Biały kubeczek z błękitnym cyrklem, węgielnicą i literą „G” można zdobyć już za 3.99$.

Masoni dbający o wygląd będą zadowoleni – z łatwością można bowiem nabyć krawaty, czapki, T-shirty, szelki, kurtki czy nawet… skarpetki z masońskimi akcentami. Szary krawat przyozdobiony cyrklami i węgielnicami kosztuje 19.99$, muszka z podobnymi symbolami jest tańsza o 1.04$. Serwis Letchworth’s oferuje dwa w jednym – białą koszulę z naszywką w kształcie cyrkla i węgielnicy wraz z krawatem (lub muszką) w podobne symbole za 25Ł.

T-shirty opatrzone cyrklem i węgielnicą to wydatek 25.95$. Bluza z podobnym nadrukiem jest dwa razy droższa.

Wybór „masońskich” nakryć głowy jest ogromny. Oprócz czapek z daszkami w rozmaitych kolorach znajdziemy „masońskie daszki” i kapelusze w kolorze moro przyozdobione cyrklem i węgielnicą – ceny dochodzą do 25$.

Podczas spotkań w loży niezwykle ważny jest rytualny strój wolnomularzy. Każdy jego element jest niepowtarzalny, każdy posiada własną symbolikę. Części tego stroju oferuje serwis FreeMasonStore.com. Na przykład : rytualny strój kandydata wstępującego do masonerii kosztuje około 350$. Zawiera między innymi opaskę na oczy, pantofle, specjalne spodnie – wszystko w kolorze niebieskim. Dostępne są także masońskie fartuszki – zarówno bardzo proste jak i bogato zdobione – ich ceny wynoszą od około 100$ do nawet 586$ za fartuszek wykonany z jagnięcej skóry. CiMi Shop oferuje fartuszki przeznaczone dla konkretnych rytów – Memphis-Misraim, Francuskiego, Szkockiego Poprawionego… Rytualne nakrycia głowy przeznaczone dla najwyższych stopni Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego są do nabycia za ceny dochodzące do 75$. Dodatkowo można zaopatrzyć się w specjalny kuferek do ich przechowywania – czarny lub biały, do wyboru.

Z myślą o „miłośnikach biżuterii” przygotowano olbrzymią ofertę – wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Znajdziemy wisiorki w kształcie cyrkla i węgielnicy, w kształcie symboli masońskich stopni, kolumn – zarówno za 35$ jak i 617$. Na stronach Discount Masonic.com prezentowana jest ogromna kolekcja masońskich sygnetów przeznaczonych dla konkretnych stopni, konkretnych rytów czy organizacji masońskich. Duży wybór i różnorodność wzorów robi wrażenie, podobnie zresztą jak ceny – zazwyczaj przekraczające granicę 200$.

W rytuałach lożowych niezbędne są odpowiednie narzędzia – je również znajdziemy w Internecie. Na przykład „męski” brązowy młotek to wydatek 36.99$ (można wybrać umieszczony na nim emblemat – inny dla lóż błękitnych, dla lóż wyższych stopni, dla różnych masońskich zakonów), biały „kobiecy” jest o 11$ tańszy. Specjalna „masońska” Biblia – z cyrklem i węgielnicą na okładce, kosztuje 64.99$. Można zakupić również specjalną szkatułę przeznaczoną do jej przechowywania.

Masoni-kierowcy mogą ozdobić swój samochód licznymi naklejkami czy emblematami. Naklejka przedstawiająca cyrkiel, węgielnicę i literę „G” kosztuje 11.99$. Do kluczyków przyda się wolnomularski breloczek za 3.99$.

Wolnomularzy nie zainteresowanych mniej lub bardziej przydatnymi „masońskimi” gadżetami z pewnością zaciekawią książki poświęcone Sztuce Królewskiej – wspominany już FreeMasonStore.com oferuje aż 684 pozycji. Do zrobienia notatek w czasie lektury z pewnością przyda się pióro ozdobione masońskim symbolem.

Po internetowych zakupach można zrelaksować się słuchając masońskiej muzyki, oglądając masoński film, grając w masońską grę planszową lub drzemiąc na poduszce z symbolem Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego.

Życzę udanych zakupów, wszystkie oferty pochodzą z: FreeMasonStore.com, Discount Masonic.com, Letchworth’s, The Lost Word i CiMi Shop.

Autor: Horus
14.08.2005.