Masoni – 555 ilustracji. Książka Klausa Dąbrowskiego

Masoni - 555 ilustracji

O książce:

Opracowana przez jednego z najaktywniejszych polskich wolnomularzy, a równocześnie ważnego dostojnika w strukturach wyższych stopni, ta unikalna publikacja ujawnia (?) tajemnice wolnomularstwa za pomocą inspirujących obrazów i cytatów.

Dzieło to zawiera, tak naprawdę, znacznie więcej niż 555 ilustracji, a w dodatku – co dla wielu Czytelników może okazać się jeszcze cenniejsze – prezentuje ponad 300 cytatów pochodzących głównie z dzieł nieznanych dobrze w Polsce klasyków wolnomularstwa, jak np. Manly P. Hall, Albert Pike, czy Daniel Beresniak.

Antologia “Masoni – 555 ilustracji” stanowi prawdopodobnie największy na świecie zbiór tego rodzaju.

W grudniu 2022 książka trafiła na listę rekomendacji prestiżowego brytyjskiego magazynu The Square.

O autorze:

Klaus Dąbrowski otrzymał pierwsze trzy stopnie wtajemniczenia w Wielkim Wschodzie Polski. Od 2005 roku jest członkiem Uniwersalnej Ligi Masońskiej (U.F.L.) zbliżającej do siebie masonów “regularnych” i “liberalnych”. Od 2006 roku jest redaktorem portalu wolnomularstwo.pl. Od 2018 roku kieruje freemasonry.network — jednym z największych na świecie serwisów poświęconych wolnomularstwu. Został wyniesiony do 33° — najwyższego stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego przez Wielką Lożę Włoch A.F. & A.M. (Palazzo Vitelleschi) w 2010 roku, a obecnie pełni urząd Suwerennego Wielkiego Komandora Rady Najwyższej Polski.

Polskie wydanie książki

Książka pierwotnie ukazała się na rynku amerykańskim.

Poniżej mogą Państwo obejrzeć jeden z filmów o anglojęzycznym wydaniu książki:

Polecamy jednocześnie zestaw pocztówek masońskich z pochodzącymi z książki historycznymi wolnomularskimi i antymasońskimi ilustracjami:

Informacje techniczne o książce:

objętość: 678 stron, oprawa: miękka, forma: papierowa (papier offset), format: 15,24 cm x 22,86 cm, cena: 98 PLN, wysyłka: na terenie Polski i za granicę, forma płatności: PayU. Książka zawiera ponad 600 czarno-białych ilustracji (z których około 555 to ilustracje masońskie w ścisłym rozumieniu tego słowa).

Patronat: