Konferencja “Ars Regia w Polsce i na Śląsku” 30 września

masoneria na Śląsku

źródło: wolnomularstwo.pl

Masoni - 555 ilustracji: Przedmowa Klausa Dąbrowskiego

30 września odbędzie się w Katowicach ogólnopolska konferencji naukowa “Ars Regia w Polsce i na Śląsku”.
Organizatorzy czekają na zgłoszenia referatów (aktywny udział w konferencji wiąże się z opłatą 80 zł) do 20 sierpnia.
Należy przesyłać je na adres: ars.regia.w.polsce@gmail.com

Oto więcej informacji od organizatorów:

Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w organizowanej przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego, oraz stowarzyszenie “Pełna Kultura”, Ogólnopolskiej Multidyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Ars Regia w Polsce i na Śląsku”, która odbędzie się w dniu 30 września 2017 roku.
Konferencja naukowa będzie poświęcona historii, kulturze i filozofii związanej ze Sztuką Królewską na ziemiach Polskich, ze szczególnym uwzględnieniem Śląska. Celem konferencji, będzie przybliżenie badań nad nieznaną powszechnie historią wzlotów i upadków wolnomularstwa w Polsce w jego różnych nurtach, oraz wpływu na losy historyczne, kulturowe, polityczne i naukowe w naszym kraju. Chcemy stworzyć miejsce dla spotkania naukowców z różnych dziedzin, których badania oscylują wokół historii i filozofii Ars Regia. Mamy na celu zdemitologizować wolnomularzy i pokazać ich jako naukowców, działaczy społecznych, patriotów pośród których znaleźć można nawet władców Polski, którzy wnieśli bardzo dużo w rozwój kraju w tym Katowic i okolicznego regionu. Konferencji będzie towarzyszyła wystawa historyczna przedstawiająca, wolnomularskie regalia, zdjęcia i dokumenty archiwalne poświęcone działalności wolnomularzy na Śląsku. Po konferencji planujemy krótką wycieczkę do Teatru im. Wyspiańskiego – budynku którego budowa została sfinansowana przez lożę „Licht an Ostern”, której siedziba mieściła się w obecnej „Scenie w Malarni”. Gośćmi specjalnymi konferencji będą uznani badacze tematu.
Konferencja ma charakter otwarty i kierowana jest do studentów, naukowców, historyków, niezależnych badaczy i wszystkich zainteresowanych podejmowaną tematyką.