“Masoński spisek! Prowokacja Léo Taxila”

"Masoński spisek! Prowokacja Léo Taxila"

wolnomularstwo.pl, 11.05.2024

Miło nam poinformować, że książka „Masoński spisek! – Prowokacja Léo Taxila”, opublikowana pod patronatem naszego portalu opuściła drukarnię i jest już dostępna w księgarniach w całej Polsce, oraz w naszym sklepie.

Książka ta opisuje przebieg jednej z największych prowokacji w historii Europy i rzuca na nią nowe światło, ujawniając historię samego prowokatora.

Léo Taxil – fenomenalny oszust, mistrz pióra, fantasta, hochsztapler, łajdak i prowokator. Umberto Eco uczynił go jednym z bohaterów powieści Cmentarz w Pradze. Czarna legenda masonerii, której Taxil jest ojcem, trwa i jak zawsze ma się świetnie.

Przez dziesiątki lat Taxil pozostawał niemal nieznany. Fenomenalny oszust, mistrz pióra, fantasta, hochsztapler, łajdak i prowokator nie zasłużył nawet na wzmiankę we francuskich encyklopediach i opracowaniach dotyczących prasy w czasach III Republiki. Mimo to zainteresowanie postacią prowokatora i ex-masona wzrasta od końca lat 90-tych. Pojawiają się kolejne artykuły i opracowania, Umberto Eco uczynił go jednym z bohaterów powieści Cmentarz w Pradze, a nasz wielkowschodowy brat Klaus Dąbrowski obficie czerpał materiał ikonograficzny z wydawnictw Taxila wydając swoją książkę Masoni 555 ilustracji. Czarna legenda masonerii, której Taxil jest ojcem trwa i jak zawsze ma się świetnie.

Autor książki „Masoński spisek! Prowokacja Léo Taxila” – Jan Andrzej Krokodylewicz – jest masonem Wielkiego Wschodu Polski. Światło wolnomularskie otrzymał 24 października 2009 r. Publikował na łamach „Ars Regia”, „Wolnomularza Polskiego”, a w 2012 r. był współtwórcą wystawy „Legenda Mistrza Hirama. Obraz farmazona w kulturze ludowej i nie tylko…”. Od 2022 r. jest II Dozorcą loży „Cezary Leżeński” i odpowiada za wolnomularską formację uczennic i uczniów tego warszawskiego warsztatu.

Kup tutaj:

Dodaj komentarz