Czy Mozarta otruli masoni?

Czy Mozarta otruli masoni?

e-teatr.pl, 27.04.2023, ilustracja pochodzi z książki “100 masonów, którzy zmienili świat

Dla świadków pierwszych wykonań “Czarodziejskiego fletu” było sprawą oczywistą: to dzieło powstało z masońskiej inspiracji i wyrażało światopogląd wolnomularzy. A Mozart był jednym z nich.

Tim jest nastoletnim uczniem szkoły im. Mozarta i marzy o karierze śpiewaka operowego. Znajduje w niej magiczne przejście, które w tajemniczy sposób przenosi go do fantazyjnego świata opery „Czarodziejski flet”. Staje się jej głównym bohaterem, księciem Tamino.

W pierwszoplanową rolę wcielił się znany z serialu „Cień i kość” Jack Wolfe, któremu na dużym ekranie partneruje m.in. gwiazda „Gry o tron”  Iwan Rheon. Występuje też F. Murray Abraham, laureat Oscara za rolę Antonia Salieriego w niezapomnianej biografii kompozytora – „Amadeusz”. Głosu użyczyły także gwiazdy operowe – Rolando Villazón, Sabine Devieilhe i Morris Robinson.

Florian Sigl w swoim debiucie reżyserskim, który można już oglądać w polskich kinach, odkrywa na nowo słynną operę Mozarta, „Czarodziejski flet”. Co z jej powstaniem mieli wspólnego masoni? 

przeczytaj więcej:

Patronite wolnomularstwo