wolnomularstwo.pl – podsumowanie 2020

BoSK - Wielki Wschód i Wielka Loża Francji - obraz do lat 30. XX w

Rok 2020 – tak trudny dla świata i dla wolnomularstwa (którego spotkania w tradycyjnej formule praktycznie ustały) był ważny dla naszego portalu. Dzięki uruchomieniu zbiórki w serwisie Patronite byliśmy w stanie pod koniec roku rozpocząć regularną (codzienną) publikację nowych treści. Hojne wsparcie upewniło nas, że mamy wiernych Czytelników, którym warto poświęcić sporo regularnej pracy.

W 2020 roku:
-przystąpiliśmy do modernizacji naszego portalu (np uruchamiając system komentarzy);
-opublikowaliśmy 54 nowe wpisy (newsy);
opublikowaliśmy 86 podstron (artykułów);
-rozpoczęliśmy publikację online poświęconych wolnomularstwu (i nie tylko) prac prof.Andrzeja Nowickiego (wybitnego filozofa i humanisty, dawnego Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Polski);
-jesteśmy w trakcie uruchamiania Forum dla naszych Patronów.

W roku 2021 planujemy między innymi:
-uruchomić i kontynuować pierwszy w Polsce podcast poświęcony wolnomularstwu. Mniej więcej raz w miesiącu będziemy zapraszać do rozmowy online teoretyków i praktyków masonerii, by dzielili się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Z czasem będziemy zaopatrywać się w coraz lepszy sprzęt i oprogramowanie, dzięki czemu nasze audycje będą Wam się coraz bardziej podobać!
-Będziemy publikować dorobek dawnych Mistrzów i zarówno praktyków, jak teoretyków wolnomularstwa. Rozpoczniemy publikację komiksów masońskich online, zaczynając od polskiego tłumaczenia “La Franc-maçonnerie dévoilée” (“Masoneria odsłonięta”), publikując na końcu listę Patronów wspierajacych nas kwotą ponad 33zł miesięcznie.


Zachęcamy do dołączenia do zaszczytnego grona naszych Patronów i wsparcia nas w naszej misji promowania rzetelnej wiedzy o ideałach i praktyce wolnomularstwa!