Zostań Patronem portalu wolnomularstwo.pl!

Zostań Patronem serwisu wolnomularstwo.pl!

Wolnomularstwo to tradycja tolerancji, dialogu, równowagi, wewnętrznego i społecznego rozwoju, szacunku dla wiedzy. Wolnomularstwo to kultura humanizmu, to Wolność, Równość, Braterstwo i sprawiedliwość społeczna.
W naszych trudnych czasach warto o tym przypominać. Tym bardziej, że osoby i środowiska wrogie wymienionym powyżej wartościom zawsze starały się zwalczać masonów, ukazując ich jako “pomocników diabła na ziemi”.

Portal wolnomularstwo.pl od 2005 r. stara się przybliżać swoim Czytelnikom rzetelne i sprawdzone informacje o historii i teraźniejszości wolnomularstwa, o jego prawdziwych celach i metodach działania. W ciągu tych 15 lat staliśmy się największą w Europie Środkowo-Wschodniej stroną internetową dotyczącą wolnomularstwa.

Od kilku lat nasz portal jest jednym z patronów wykładów organizowanych przez Instytut Sztuka Królewska w Polsce. We wrześniu 2020 zostaliśmy strategicznym partnerem Instytutu i odtąd realizujemy jego cele przy pomocy naszych środków. W czasach COVID-19 aktywność ISK została znacznie ograniczona, przyszedł czas na skoncentrowanie się na działalności w świecie wirtualnym.

Tym bardziej aktywnie pracujemy w ciągu ostatnich miesięcy. Kontynuujemy publikację online książek “Bitwa o Sztukę Królewską” Karola Wojciechowskiego, “Sekrety masonów” Tadeusza Cegielskiego, oraz fragmentów pracy “Symbolika masońska III tysiąclecia” Irene Mainguy.

W przygotowaniu mamy prace innych klasyków literatury masońskiej, między innymi Adama Witolda Wysockiego i Jerzego Siewierskiego.

W listopadzie 2020 rozpoczęliśmy publikację w odcinkach fundamentalnej pracy prof. Andrzeja Nowickiego “Filozofia masonerii”.
W ciagu ostatnich dwóch tygodni, w ramach projektu “Upamiętnijmy dawnych Mistrzów” opublikowaliśmy online pierwsze 27 z jego dzieł historycznych i filozoficznych w formacie pdf. W przygotowaniu są książki Piotra Kuncewicza i innych autorów.

Na wiosnę 2021 roku w uzgodnieniu ze spadkobierami profesora Ludwika Hassa przystąpiliśmy do zdigitalizowania i opublikowania online całej jego ogromnej spuścizny.

W związku z tym, że patronackie wsparcie naszego portalu stale wzrasta, poczyniliśmy już odpowiednie kroki w kierunku realizacji kolejnych projektów – między innymi stworzenia pierwszego masońskiego podcastu, Muzeum Polskiego Wolnomularstwa i serialu o wielkich Polakach – masonach.

Jeśli są Państwu bliskie ideały Wolnomularstwa – i sądzicie, że także dziś warto działać na ich rzecz za pośrednictwem tego ruchu filozoficzno-społecznego – zachęcamy do wsparcia naszej działalności.

W tym celu prosimy o wejście na stronę https://patronite.pl/wolnomularstwo, o zapoznanie się tam z programem rozwoju naszego portalu i o zasilenie nas nawet symbolicznym datkiem:

Można również szybko przekazać dowolną sumę przez PayPal, lub kartę kredytową, lecz prosimy pamiętać, że regularne, comiesięczne – nawet drobne – wpłaty są dla nas ważniejsze niż – nawet większe – jednorazowe, gdyż gwarantują nam stabilność funkcjonowania.

Możliwe jest również ustawienie tradycyjnego, regularnego przelewu na konto. Dane adresata wpłat: EDUVOLUTION, 71 1140 2004 0000 3702 7734 6768 mBank, tytuł wpłaty: darowizna na wolnomularstwo.pl.

Tak, czy owak – docenimy każde wsparcie!