Hervé H. Lecoq: Jaki jest cel masonerii?

Hervé H. Lecoq: Jaki jest cel masonerii?

źródło: vlog Hervé H. Lecoq, tłumaczenie Pierre Quamiegne (Instytut Sztuka Królewska w Polsce)

100 masonów

Przedstawiamy wzbogacony o polskie napisy drugi odcinek serii przygotowanej przez francuskiego vlogera-wolnomularza Hervé H. Lecoq.

Jak zobaczymy, wszystko zostaje wyjaśnione w poniższym filmie (i w komentarzach), w prostych i jasnych słowach:

Rozdziały

0:00 Wprowadzenie

1:28 – 1. fantazja masońska

2:39 – 2. zrozumienie celu

5:56 – 3. Bonus, Care Bear World

Hervé HOINT-LECOQ został inicjowany w wieku 26 lat (12 lat temu) i był Czcigodnym Mistrzem swojej loży (mówimy: “Past Master”).

Po 10 latach publikacji z zakresu badań historycznych w czasopismach i magazynach specjalistycznych, stworzył ten kanał youtube by popularyzować masonerię.

Jego celem jest dostarczenie nam konkretnych i sprawdzalnych informacji, które naświetlą nam prawdziwą naturę tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami.

Nie zdradzając żadnych sekretów? Przekonacie się subskrybując kanał 

Tak czy inaczej, jego specjalnością jest dekonstruowanie fantazji i legend poprzez przedstawianie rzeczywistości opartej na własnym doświadczeniu.

Członek Akademii Vaucluse i Francuskiego Towarzystwa Historii Stowarzyszeń Braterskich (SFHSF), prezes Masońskiego Towarzystwa Historycznego, laureat Akademii Wiedzy Masońskiej, pasjonat historii, który otrzymał Światło w 2009 r., od 2010 r. administruje i uczestniczy w różnych instytucjonalnych stronach internetowych związanych z masonerią. Wymieńmy choćby czasopismo Renaissance Traditionnelle, IMF Provence, Francuską Lożę Narodową, a także Masońskie Towarzystwo Historyczne… między innymi.

Autor licznych artykułów w języku francuskim, ale także angielskim w dziennikach, magazynach lub na stronach informacyjnych, uczestniczył także w tworzeniu Guilde des Blogueurs maçonniques (Gildii Blogerów Masońskich), która skupia największą w sieci liczbę blogerów masońskich w języku francuskim.

“Prowadziłem pewne badania i cieszę się, że mogę się nimi podzielić z innymi, publikując je. Dziękuję wszystkim czytelnikom, którzy okazują zainteresowanie moją twórczością i są dodatkową motywacją do dalszego rozwoju.”

Dodaj komentarz