Ponad 100 masonów zostało inicjowanych 12 września w Wielkiej Światyni Buckinghamshire

Ponad 100 masonów zostało inicjowanych 12 września w Wielkiej Światyni Backinghamshire

źródło: FREEMASONRY.network, 18 września 2021

100 masonów

Po raz pierwszy w historii brytyjskiej masonerii, ponad 100 członków zostało inicjowanych w Sali Wolnomularskiej w ciągu jednego dnia. Prowincja Buckinghamshire dokonała tego niezwykłego kroku 12 września. Podczas tego wydarzenia wszystkie 24 pomieszczenia lożowe, jak również Wielka Świątynia zostały wykorzystane przez masonów Buckinghamshire do ceremonii, a w sumie 700 masonów było obecnych na tym wydarzeniu.
Loże przeprowadzały indywidualne lub podwójne ceremonie przez cały dzień, zaczynając od 10:30 rano. Uroczysty obiad i kolacja były serwowane w galerii i przedsionku przed drzwiami Wielkiej Świątyni. Przez cały dzień każda z lóż Buckinghamshire przeprowadzała inicjacje nowych członków. O godz. 15.30 wszystkie loże zebrały się w Wielkiej Świątyni wraz ze swoimi nowo inicjowanymi członkami.
Przewodniczącym masonom prowincji Buckinghamshire, John Clark powiedział: “Jest to pamiętny i historyczny dzień zarówno dla Buckinghamshire, jak i dla masonerii jako całości. W 300-letniej historii nigdy nie było tak wielu inicjacji odbywających się w jednym miejscu.”

1 thought on “Ponad 100 masonów zostało inicjowanych 12 września w Wielkiej Światyni Buckinghamshire”

Dodaj komentarz