Wielka Loża Tennessee wydala pastora za udzielanie ślubów gejowskich

Wielka Loża Tennessee wydala pastora za udzielanie ślubów gejowskich

Chris Hodapp, 18 maja 2022, http://freemasonsfordummies.blogspot.com/

Heteroseksualny 41-letni mason z Tennessee, pastor i ojciec trójki dzieci został wydalony z Wielkiej Loży Tennessee za naruszenie jej reguły, która zabrania “promowania homoseksualizmu”.

Wielce Czcigodny Brat Tag Thompson (zdjęcie powyżej) został wydalony w marcu po tym, jak komisja procesowa Wielkiej Loży uznała go za winnego “promowania homoseksualizmu” na podstawie postu na Facebooku z października ubiegłego roku, w którym oferował swoje usługi jako pastor parom homoseksualnym poszukującym celebransa do ceremonii ślubnych.

14 maja na stronie internetowej Chattanooga Times Free Press ukazał się dość obszerny artykuł na temat tego incydentu autorstwa reportera Wyatta Massey’a, z którego czerpię wiele z tych informacji. Niestety, artykuł jest ukryty za płatną zaporą, więc tutaj przytoczę tylko jego fragmenty. Jednak na stronie Pressreader można znaleźć tekst artykułu TUTAJ.

27 października 2020 r. Thompson zamieścił na swoim Facebooku następującą wiadomość:
“Mam przyjaciół LGBTQ+, którzy martwią się o możliwość zawierania małżeństw w przyszłości. Jeśli tak jest w twoim przypadku, wiedz, że jestem licencjonowanym i wyświęconym pastorem. Bez względu na to, co się wydarzy, będę waszym duchownym, jeśli będziecie mnie potrzebować. #theycantmakethatcall”.

Kodeks Wielkiej Loży Tennessee, Sec. 4.2105 (27), wyraźnie stwierdza, że przestępstwem masońskim jest “angażowanie się w lubieżne zachowania. Promowanie lub angażowanie się w działalność homoseksualną. Niemoralne współżycie w sytuacji bez możliwości zawarcia małżeństwa”. Ta reguła z Tennessee obowiązuje od ponad 35 lat i była wielokrotnie podtrzymywana i potwierdzana przez głosujących członków Wielkiej Loży, pomimo prób jej zmiany lub usunięcia.

(Z czystej ciekawości można się zastanawiać, czy ostatnia część reguły Tennessee, uznająca konkubinat bez ślubu za przestępstwo masońskie, została kiedykolwiek użyta w ciągu ostatniej dekady lub dwóch do wydalenia heteroseksualnych członków za mieszkanie ze swoimi paniami bez licencji małżeńskiej. Ale odbiegam od tematu).

Tag Thompson wstąpił do bractwa w 2015 r. i w 2018 r. pełnił funkcję Czcigodnego Mistrza Loży Chattanooga 199. Zarzuty przeciwko niemu nie zostały wniesione przez nikogo z jego własnej loży. Zostały one wniesione przez brata Davida Bacona, masona z loży w Soddy-Daisy w stanie Tennessee (przypuszczalnie Soddy Lodge 418).

WB Thompson nie został oskarżony o to, że sam jest gejem, ale o promowanie homoseksualizmu poprzez swoją pozycję pastora. Artykuł Massey’a opisuje jego pochodzenie:

Thompson, syn misjonarzy, spędził większość swojego dzieciństwa w Ameryce Środkowej, po czym wrócił do Chattanoogi, gdzie studiował na Tennessee Temple University i Bryan College. Został wyświęcony w Południowej Konwencji Baptystycznej, a w 2004 roku odbył staż pastorski w Kościele Baptystów Stuart Heights.

Praca na misji w RPA w młodym wieku zmieniła jego sposób myślenia o miejscu społeczności LGBTQ w wierze chrześcijańskiej. Odszedł od baptystów w kierunku ruchu kościołów domowych bezwyznaniowych, w których parafianie gromadzą się na nabożeństwa w prywatnych domach. Obecnie jest głównym pastorem Tapestry, lokalnej wspólnoty niereligijnej, która nie wyznaje centralnego zestawu wierzeń.
Według artykułu Massey’a, członkowie Loży Chattanooga poparli go i początkowo rozważali przeprowadzenie procesu loży na ich własnym, przyjaznym terenie. Jednak Thompson i jego lokalni bracia zdecydowali się na powołanie Komisji Procesowej Wielkiej Loży. Chcieli po części ustalić, czy obecne kierownictwo Tennessee będzie stanowczo obstawać przy swojej regule, czy też złagodzi swoje stanowisko, biorąc pod uwagę powszechne międzynarodowe potępienie masońskie tej samej reguły sprzed siedmiu lat.

Z artykułu…

przeczytaj więcej:

Dodaj komentarz