‘Szacunek dla rządów prawa’ – ceremonia masońska

Brittany Fholer, Copperas Cover Leader Press, 2 listopada 2022

Loża masońska Mt. Hiram nr 595 z Copperas Cove w stanie Texas (USA) uhonorowała dwie osoby z Central Texas College i Fort Hood, coroczną nagrodą loży dla Oficera Egzekwującego Prawo podczas 45 ceremonii Respect for the Rule of Law (Szacunek dla rządów prawa), która odbyła się we wtorek wieczorem w loży. Tegoroczna ceremonia miała doniosły charakter, gdyż loża wyróżniła dwoje funkcjonariuszy, a także osoby z organizacji, które nie były wyróżniane w historii loży.
Loża wyróżniła sierżanta Dextera Ferdinanda, z Central Texas College Police Department oraz sierżant Jesse C. Mora IV, z 411-ej kompanii żandarmerii wojskowej w Fort Hood.
“To nasz przywilej w tym roku, aby docenić dwie osoby z isntytucji, których nigdy wcześniej nie wyróżnialiśmy”, powiedział Jim Cooney, przewodniczący Komitetu Selekcyjnego na 2022 rok. “Zakon Masoński od dawna uznaje nasze osobiste i braterskie obowiązki posłuszeństwa i wspierania naszych organów ścigania i egzekwowania prawa, które są zaprzysiężone do jego wspierania i obrony. Jedna z pierwszych nauk przekazywanych nowemu uczniowi masońskiemu, po jego inicjacji, mówi, że jako obywatel ma być cichym i spokojnym poddanym, wiernym swojemu rządowi i sprawiedliwym wobec swojego kraju. Nie ma on tolerować nielojalności czy buntu, ale cierpliwie poddawać się legalnej władzy i z pogodą ducha podporządkować się rządowi kraju, w którym przebywa, gdziekolwiek by to nie było, i mogę was zapewnić, że my jako masoni nie traktujemy tej nauki lekko.”
Cooney powiedział, że komisja selekcyjna Loży otrzymała kilka wybitnych rekomendacji i nie mogła wybrać tylko jednej osoby do uhonorowania w tym roku.
Pierwszy odbiorca nagrody, sierżant Dexter Ferdinand jest członkiem Central Texas College Police Department. Jego rekomendacja była…

więcej:

Dodaj komentarz