Uchodźcy z Ukrainy – ponad 1 milion funtów pomocy od masonów

Uchodźcy z Ukrainy - ponad 1 milion funtów pomocy od masonów

essexmagazine.co.uk, źródło 450 FM, grudzień 2022

Tysiące ukraińskich uchodźców mieszkających w społecznościach w całej Anglii i Walii otrzyma praktyczne wsparcie dzięki grantowi w wysokości 500 000 funtów od Masońskiej Fundacji Charytatywnej (MCF), we współpracy z UK Community Foundations.

Dotacja jest następstwem podobnego grantu w wysokości 500 000 funtów w kwietniu tego roku dla brytyjskiego Czerwonego Krzyża, UNICEF-u i innych organizacji pracujących z ukraińskimi uchodźcami na miejscu na Ukrainie, w Polsce, Rumunii i Mołdawii. Osobna darowizna w wysokości 50 tys. funtów została przekazana tuż po inwazji rosyjskiej w lutym. Masoni od początku wojny przekazali ponad 1 mln funtów na rzecz ukraińskich uchodźców.

W ramach nowego programu grantowego 10 fundacji społecznych będzie wspierać lokalne organizacje charytatywne i społeczne, które aktywnie udzielają natychmiastowego wsparcia uchodźcom przybywającym z Ukrainy, a także te, które rozwijają długoterminowe wsparcie dla integracji Ukraińców już tu przebywających. Od rozpoczęcia wojny w lutym do Wielkiej Brytanii przybyło prawie 150 tys. Ukraińców.

Dotacja Masońskiej Fundacji Charytatywnej jest finansowana przez masonów, ich rodziny i przyjaciół, z całej Anglii i Walii.

Dodaj komentarz