Prowokacja Léo Taxila

Prowokacja Léo Taxila

redakcja wolnomularstwo.pl, 19.04.2024

Dokładnie 127 lat temu odbyła się zwołana przez Leo Taxila pamiętna konferencja, która okazała się finałem jego wieloletniej intrygi:

…Mając świadomość, że została osiągnięta masa krytyczna absurdu jaki zaimplementował i z zyskiem sprzedał Francji, Europie i Kościołowi katolickiemu Taxil zarządził ostateczną rozgrywkę. Na 19 kwietnia 1897 r. (poniedziałek wielkanocny) zwołał on konferencję prasową do siedziby Towarzystwa Geograficznego przy bulwarze Saint-Germain. Jej celem było przedstawienie zebranym Diany Vaughan i przy okazji losowanie wśród uczestników maszyny do pisania wartości 400 franków. Jako niezrównany mistrz public relation Taxil zaprosił prominentne osobistości Kościoła katolickiego. Przyszli przedstawiciele nuncjusza i arcybiskupa Paryża. Nie zapomniał też zaprosić znanych wolnomyślicieli, masonów i antyklerykałów oraz licznej rzeszy dziennikarzy.

Konferencja miała przebieg krótki i ograniczyła się do wydania przez Taxila oświadczenia: Czcigodni Ojcowie, szanowne Panie i Panowie! Nie gniewajcie się, lecz śmiejcie z całego serca. Nie było ani śladu spisku masońskiego…

Powyższy cytat pochodzi z książki „Masoński spisek! – Prowokacja Léo Taxila”, która ukaże się w ciągu trzech tygodni pod patronatem naszego portalu. Od dzisiaj rusza przedsprzedaż tego tytułu, który można w tym czasie nabyć kilkadziesiąt złotych taniej. Zachęcamy!

Dodaj komentarz