Portal wolnomularstwo.pl rok temu powrócił w nowej odsłonie

Masoneria w Polsce


źródło: 
wolnomularstwo.pl

We wrześniu 2016 roku pod adresem wolnomularstwo.pl po roku przerwy znów pojawił się ponadobediencyjny wolnomularski serwis internetowy.
Przywróciliśmy dawną treść, ale uporządkowaliśmy ją i zaczęliśmy poszerzać naszą bazę artykułów.
Prędko udało nam się odzyskać utraconych przez rok nieaktywności Czytelników, a także pozyskać wielu nowych.
W ciągu kolejnych miesięcy bardzo szybko powiększaliśmy się, między innymi o sieć odnośników do tekstów na stronach różnych polskich obediencji, lóż i indywidualnych Braci.
W lutym 2017 wzbogaciliśmy się o uporządkowane tematycznie linki do większości artykułów pisma Ars Regia.
Portal wolnomularstwo.pl został jednym z patronów cyklu wykładów pod wspólnym tytułem “Akademia Mistrza Hirama“, organizowanego przez Instytut Sztuka Królewska w Polsce.
Codziennie odwiedza nas kilkaset osób, mamy już ponad 500 Subskrybentów a także około 5.000 facebookowych polubień.
W ciągu ostatnich miesięcy opublikowaliśmy między innymi wywiady, których udzielili nam kolejni Wielcy Mistrzowie Wielkiego Wschodu Francji – Christophe Habas i Philippe Foussier. Zarówno oni, jak i wielu innych wolnomularzy (a takze badaczy wolnomularstwa) spoza Polski wyraża życzliwe zainteresowanie działalnością naszego portalu, którego sukces jest swoistym fenomenem na skalę Europy. Jednym z planów na kolejny rok naszej działalności jest jeszcze większe skupienie się na historii i współczesności wolnomularstwa tradycjonalistycznego (“anglosaskiego”).
Niezwykle ważne jest, by podkreślić nasz ponad-obediencyjny i ponad-nurtowy charakter. Portal wolnomularstwo.pl zawsze deklarował otwartość dla przedstawicieli różnych rytów i organizacji wolnomularskich (kierując się podstawowym kryterium, jakim jest dla nas publikowanie informacji rzetelnych i sprawdzonych), a także dla zainteresowanych tematem osób niezwiązanych z ruchem masońskim.
Zgodnie zzałożeniem, które legło u podstaw naszego przedsięwzięcia, ukazujemy rzeczywistość polskiego i światowego wolnomularstwa w sposób uporządkowany, wiarygodny i ekumeniczny.
Na kolejny rok planujemy wprowadzenie kilku nowych rozwiązań i udogodnień, mamy nadzieję, że spotkają się z życzliwym przyjęciem.
Dziękujemy naszym Czytelnikom i polecamy się na przyszłość!

Klaus Giza-Dąbrowski
redaktor naczelny

Patronite wolnomularstwo