Zabójstwo Samuela Paty – oświadczenie WM WLF

Oświadczenie Wielkiego Mistrza WLF w sprawie zabójstwa Samuela Paty

źródło: strona internetowa Wielkiej Loży Francji

Paryż, 18 października 2020 r.

Człowiek, nauczyciel, został zamordowany we Francji, ponieważ bronił wolności słowa.

Nigdy nie uwierzylibyśmy, że takie słowa mogą być kojarzone. Związane są one z negacją cnót Republiki – Liberté Égalité Fraternité – którym zaprzeczają, łamią je i niebezpiecznie osłabiają.

Wzywam do żałoby, wspomnienia i współczucia dla tego człowieka, jego rodziny i jego bliskich. Apeluję do wymiaru sprawiedliwości Republiki, który musi ukarać to przestępstwo z surowością i determinacją, jak również do wszystkich tych, którzy swoimi słowami lub czynami, fizycznymi lub wirtualnymi, są sprawcami tego przestępstwa i jego wspólnikami. Wzywam do edukacji i nauczania, które są jedynym sposobem, aby wartości Republiki kiełkowały w sercach wszystkich.

Składam wyrazy szacunku i wsparcia wszystkim nauczycielom, bez których nic nie byłoby możliwe. Wzywam do walki o idee, aby w każdym czasie i miejscu wartości odziedziczone po epoce oświecenia mogły przeważać nad ignorancją, nienawiścią i obskurantyzmem.

Wielka Loża Francji weźmie pełny udział w tej walce.

Pierre-Marie ADAM

Wielki Mistrz Wielkiej Loży Francji

Zabójstwo Samuela Paty - oświadczenie WM WLF

2 thoughts on “Zabójstwo Samuela Paty – oświadczenie WM WLF”

  1. Jestem masonem, I w obronie wartosci demokratycznych, jestem za pprzywroceniem kary smierci w calej EU, za akty wszelkiego teroru, takze religijnego. Zgnilizne luzka jak ten terorysta ktory w majestacie prawa powininien zaplacic glowa. Po drugie mamy obraz nietolerancyjnego Islamu. Niestety prawda jest okrutna

    1. Myślisz, że chrześcijaństwo i islam różnią się ? Żadna religia nigdy nie była, nie jest i nie będzie demokratyczna, religie walczą z postępem i nauką bo są odkrywane ich “czary”, które wmawiają ludziom od kołyski.Religie zawsze będą dążyć do podporządkowania sobie całych społeczeństw. Islam jest nietolerancyjny tak samo jak chrześcijaństwo, które ukrywa swoją prawdziwą twarz za woalką.

Dodaj komentarz