Wolnomularze i podbój kosmosu

Wolnomularze i podbój kosmosu

źródło: profil FB loży Enigma WLNP, 19 lutego 2021

Masoni - 555 ilustracji: Przedmowa Klausa Dąbrowskiego

Aaand…… Touchdown! Czy widzieliście wczorajsze lądowanie “Perseverance” na Marsie?
To niesamowite osiągnięcie ludzkiej inżynierii jest kolejnym rozdziałem w chwalebnej historii eksploracji kosmosu.
Z tej okazji chcielibyśmy spojrzeć wstecz na niektóre z poprzednich rozdziałów i wyrazić szacunek dla niektórych z naszych Braci, którzy odważyli się sięgnąć dali kosmosu!

1 – Czcigodny Brat EDWIN “BUZZ” ALDRIN – jedna z pierwszych dwóch osób, które wylądowały na Księżycu. Brat Aldrin niósł ze sobą flagę Rady Najwyższej Obrządku Szkockiego Południowej Jurysdykcji USA. Otrzymał również specjalną deputację od Wielkiego Mistrza Teksasu, Najczczigodniejszego J. Guy Smitha, aby otworzyć Przedstawicielstwo Wielkiej Loży Teksasu na Księżycu i ustanowić tam masońską Jurysdykcję Terytorialną dla Wielkiej Loży Teksasu. Loża “Tranquility” nr 2000 (nazwana tak na cześć Morza Spokoju – rejonu Księżyca, gdzie wylądował Apollo 11) została założona dla upamiętnienia tego historycznego kamienia milowego i działa do dziś.

2 – Brat VIRGIL “GUS” GRISSOM – został wybrany jako astronauta Projektu Mercury i stał się drugim człowiekiem, który wyruszył w przestrzeń kosmiczną 21 lipca 1961 roku. Niestety, w 1967 roku, podczas szkolenia do pierwszej misji Apollo, w kapsule bogatej w tlen wybuchł pożar, który tragicznie zabił Grissoma podczas testu przed startem.

3 – Brat JOHN GLENN – zasłużóny jako bohater II Wojny Światowej i Wojny Koreańskiej. W 1957 roku osiągnął swój pierwszy historyczny kamień milowy, wykonując pierwszy ponaddźwiękowy lot transkontynentalny przez Stany Zjednoczone. Podczas tego lotu jego aparat pokładowy wykonał pierwsze ciągłe, panoramiczne zdjęcie Stanów Zjednoczonych. Następnie dołączył do Projektu Mercury NASA i stał się pierwszym Amerykaninem na orbicie Ziemi. Na dalszym etapie życia rozpoczął udaną karierę polityczną, służąc jako członek Senatu Stanów Zjednoczonych przez 25 lat. W 1998 roku będąc jeszcze senatorem Br. Glenn ponownie poleciał w kosmos, tym razem na pokładzie promu kosmicznego “Discovery”, ustanawiając kolejny rekord – jako najstarszy astronauta w historii w wieku 77 lat. Br. Glenn był masonem 33 stopnia i Honorowym Członkiem Rady Najwyższej Obrządku Szkockiego Północnej Jurysdykcji USA.

Przeczytaj wiecej na profilu FB loży Enigma WLNP:

Zobacz też:

2 thoughts on “Wolnomularze i podbój kosmosu”

Dodaj komentarz