Polscy masoni. Faktycznie rządzą nad Wisłą?

Polscy masoni. Faktycznie rządzą nad Wisłą?

źródło: MENWAY/interia.pl, 11 marca 2021

Kontrolowali polskie uniwersytety, a nawet elementarze. Mieli wtyki przy Okrągłym Stole i w przedwojennej endecji. Czy naprawdę rządzili Polską? Pytamy jednego z najlepszych w kraju specjalistów od masonerii.

Kolejne upadki i momenty zwrotne w dziejach naszego państwa sprawiły, że trzeba było walczyć o jego niepodległość i wymyślać je od nowa (w zakresie ustroju, stosunków społecznych…). Pod koniec XVIII wieku sąsiednie mocarstwa dokonały rozbiorów Rzeczypospolitej. Na przeszło sto lat została wymazana z mapy politycznej Europy. Utracone państwo należało odzyskać. Trzeba też było wypracować jego nową formułę. W tej żmudnej i rozpisanej na pokolenia pracy wyróżnili się wolnomularze.

Z masonem na barykadę

W dużej mierze to oni uczyli Polaków konspiracji i prowadzili ich na powstańcze barykady. Wśród tych, którym przyszło zapłacić za to bardzo wysoką cenę, był między innymi Walerian Łukasiński (1786-1868), twórca Wolnomularstwa Narodowego. Rosjanie uznali go (zresztą niesłusznie) za głównego prowodyra powstania listopadowego. Pojmali go i więzili w różnych kazamatach. Ostatecznie zamknięto go w Twierdzy Szlisselburskiej. Łącznie w rosyjskiej niewoli spędził 46 lat. Nie doczekał wolności.

Pokolenia Polaków walczyły o wolność, śpiewając Mazurek Dąbrowskiego, nazywany Pieśnią Legionów Polskich we Włoszech. Od 1927 roku jest to oficjalny hymn Polski. Jego słowa napisał mason Józef Wybicki (1747-1822), uwieczniając w nim innego masona a zarazem przyjaciela generała Jana Henryka Dąbrowskiego (1755-1818).

Masoni odegrali ważną rolę w życiu polskiej Wielkiej Emigracji. Później zasilili szeregi Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego. W dwudziestoleciu międzywojennym zajęli ważne miejsce w otoczeniu politycznym marszałka. Po śmierci Piłsudskiego…

Przeczytaj więcej na stronie MENWAY/Interia.pl:

1 thought on “Polscy masoni. Faktycznie rządzą nad Wisłą?”

  1. Hm. Kiedys to byla prawdziwa Masoneria w Polsce, czyli bracia od dzialania realnego, nie ukrywali swoich masonskich pogladow w obawie przed utrata pracy itd. Dzisiejsza Masoneria w Polsce , to taki klub rozancowy, dokonala zabawa li tylko w symbole, ale zero dzilania dla spoleczesstwa i ludzkosci. Tamci przynajmniej walczyli z bronia w reku,a dzisiaj ???!!! Konstytucja nie istnieje, lamane sa prawa czlowieka ,a w polskiej masonerii liberalnej, tylko walka o wladze i wplywy w obiedencji. WSTYD !!!!!

Dodaj komentarz