Pożar w katedrze Rytu Szkockiego w Reading (Pensylwania/U.S.A.)

Pożar w katedrze Rytu Szkockiego w Reading (Pensylwania/U.S.A.)

źródło: Chris Hodapp, Freemasons for Dummies, 09.08.2022

Masoni - 555 ilustracji: Przedmowa Klausa Dąbrowskiego

Strażacy w West Reading badają podejrzany nocny pożar w Dolinie Rytu Szkockiego w Reading, w Pensylwanii. Katedra Rytu Szkockiego poniosła rozległe szkody dymne z powodu pożaru, który był ograniczony do holu. Obecnie podejrzewa się podpalenie.

Według artykułu w Reading Eagle napisanego przez reportera Stevena Henshaw, policja i straż pożarna z West Reading zostały wysłane o 1:20 we wtorek do katedry przy 430 S. Seventh Avenue, gdy zauważono dym wydobywający się z kilku okien. Ogień znajdował się w zachodniej części holu, a większość mebli płonęła, gdy przybyli strażacy.

Na szczęście nie było rannych, ale oczekuje się, że szkody w Katedrze będą znaczne. Jak poinformował Dostojny Brat Seth Anthony, ogień na szczęście nie dosięgnął biur ani Centrum Dysleksji Dziecięcej.
Dolina Rytu Szkockiego w Reading została założona w 1906 roku. Katedra została zbudowana w fazach, począwszy od 1983 roku do ukończona w 1988 roku. Audytorium mieści 1300 osób i jest ważnym miejscem dla lokalnej społeczności, użyczając miejsca dla prezentacji teatralnych, muzyki, seminariów i wydarzeń społecznych, takich jak ukończenie szkoły średniej.

więcej:

Dodaj komentarz