Śmierć Królowej – Oświadczenie UGLE

Śmierć Królowej - Oświadczenie UGLE

źródło: freemasonry.network, 8 września 2022

Masoni - 555 ilustracji: Przedmowa Klausa Dąbrowskiego

Królowa Elżbieta II, najdłużej urzędujący monarcha Wielkiej Brytanii, patronka masonerii brytyjskiej, zmarła 8 września 2022 w Balmoral w wieku 96 lat, po panowaniu przez 70 lat.
Jej syn król Karol III powiedział, że śmierć jego ukochanej matki była “chwilą wielkiego smutku” dla niego i jego rodziny i że jej strata będzie “głęboko odczuwana” na całym świecie.

Poniżej publikujemy oficjalne oświadczenie Wielkiej Zjednoczonej Loży Anglii:

Z największym smutkiem Wielka Zjednoczona Loża Anglii przyjęła wiadomość o śmierci Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, naszego najdłużej urzędującego brytyjskiego władcy. Ojciec królowej Elżbiety, zmarły król Jerzy VI i jej małżonek, książę Edynburga, byli masonami. Jej kuzyn, Książę Kentu, jest Wielkim Mistrzem Wielkiej Loży Anglii od 1967 r. i w imieniu wszystkich angielskich masonów prześle Jego Królewskiej Mości kondolencje. Inny z jej kuzynów, HRH ksiażę Michał z Kentu, jest Wielkim Mistrzem Wielkiej Loży Mark Master Masons of England and Wales od 1982 roku, i z Mark Masons’ Hall zostanie wystosowany odpowiedni komunikat. God Save The King.

Dodaj komentarz