Coraz więcej ataków na masonów

Coraz więcej ataków na masonów

Christopher Hodapp, Freemasons for Dummies, 24, 25 lipca 2023


Wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił alarmujący wzrost liczby ataków na budynki masońskie i samych wolnomularzy Zaledwie dwa tygodnie temu mason w McAllen w Teksasie został śmiertelnie postrzelony przed lokalną lożą przez mężczyznę, który wierzył, że masoni “rzucili na niego klątwę”. Niedawne podpalenia i inne poważne akty wandalizmu uszkodziły lub zniszczyły budynki masońskie na Florydzie, w Pensylwanii, Illinois, Connecticut, Nowym Jorku, Oklahomie, Tennessee, Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej i innych miejscach.

Podpalacz z Vancouver podpalił trzy budynki masońskie w tym mieście w ciągu jednego poranka, powodując szkody w wysokości 2,5 miliona dolarów i został skazany na 40 miesięcy więzienia. Jego adwokat twierdził, że “zmagał się z problemami zdrowia psychicznego i po prostu chciał zwrócić uwagę na to, co opisał jako mroczne dusze i urządzenia śledzące CSIS”.

Poza Stanami Zjednoczonymi sale masońskie w Irlandii i Grecji również zostały niedawno zaatakowane przez antymasonów. Ponadto wydaje się, że nastąpił znaczny wzrost liczby antymasońskich postów i filmów w mediach społecznościowych (komentarze na temat El Paso Scottish Rite na Facebooku zostały dziś zamknięte po niepokojącej liczbie postów popierających atak). W następstwie tych rosnących doniesień o incydentach, Wielki Mistrz stanu Waszyngton wydał w zeszłym tygodniu list ostrzegający członków jego jurysdykcji przed mężczyzną, który wystosował liczne, pełne nienawiści, antymasońskie groźby pod adresem bractwa.

(…)

(25 lipca) Zniszczono masońśki mural w Naperville, w stanie Illinois. Chicago Tribune donosi dziś po południu, że 43-letni Carlos Marcos z West Chicago został aresztowany i oskarżony o zniszczenie mienia. Nie podano motywu, ale dzieło masońskie było jedynym uszkodzonym dziełem sztuki na Century Walk – wolnomularze skontaktowali się już z artystą w sprawie jego naprawy i renowacji.
We wszystkich moich postach na temat tych coraz częstszych przypadków wandalizmu i jawnych ataków na sale masońskie i samych masonów, zaniedbałem wspomnieć, że w jednym z naszych trzech głównych budynków masońskich w Indianapolis około miesiąc temu wyważono drzwi.

przeczytaj więcej:

Dodaj komentarz