Wielki Mistrz ostrzega przed fałszywą Wielką Lożą

Wielki Mistrz ostrzega przed fałszywą Wielką Lożą


Freemasons for Dummies, Christopher Hodapp, 9 sierpnia 2023

W czerwcu George Hamilton, Wielki Mistrz Wielkiej Loży Massachusetts AF&AM, wydał ostrzeżenie o działaniach rekrutacyjnych loży twierdzącej, że jest częścią fałszywej organizacji nazywającej siebie “Wielką Lożą USA”.

Zgodnie z listem, grupa ta wydaje się być szczególnie ukierunkowana na brazylijskich imigrantów w USA i pobiera wygórowaną opłatę za dołączenie do nich.

Z listu Wielkiego Mistrza:

“Według doniesień, przedstawiciele tej grupy kontaktują się z lokalnymi członkami społeczności i organizują spotkania przy kawie w hotelach lub restauracjach. Ich oferta obejmuje oficjalnie wyglądający wniosek wraz z numerem identyfikacyjnym rekrutującej instytucji do loży, której nie można zweryfikować.

“Wielka Loża Massachusetts może potwierdzić, że Wielka Loża USA nie istnieje i zachęca do ostrzeżenia każdego, kto może być celem, aby dołożył należytej staranności i trzymał się z dala od tego stowarzyszenia”.


Zdaję sobie sprawę, że spóźniłem się z odkryciem tego listu, ale ważne jest, aby ostrzec zarówno masonów, jak i nie-masonów, gdy tego typu schematy zarabiania pieniędzy ktoś próbuje przedstawiać jako część autentycznego światowego Bractwa. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do masonów w Stanach Zjednoczonych, w każdym stanie istnieją tylko dwie organizacje, które mogą twierdzić, że są legalne, są tylko dla mężczyzn i generalnie zezwalają na odwiedzanie lóż na całym świecie: stanowa “Wielka Loża (danego stanu) F&AM (lub AF&AM)”.

więcej:

Dodaj komentarz