Anglia – Masoni podpisują Pakt dla Sił Zbrojnych

Wielka Brytania - Masoni podpisują Pakt dla Sił Zbrojnych

źródło: London Post, 21 października 2021

Masoni podpisali Pakt dla Sił Zbrojnych podczas ceremonii we Freemasons’ Hall w Covent Garden 20 października, której przewodniczył Jego Królewska Wysokość, Książę Kentu.

Partnerstwo ma na celu wspieranie członków społeczności Sił Zbrojnych i zapewnienie im takiego samego dostępu do usług i produktów rządowych oraz komercyjnych, jak każdemu innemu obywatelowi.

Podpisując Porozumienie Sił Zbrojnych, Zjednoczona Wielka Loża Anglii (UGLE) będzie mogła zademonstrować swoje wsparcie dla członków Sił Zbrojnych w wielu dziedzinach, takich jak edukacja, dobrobyt rodziny, uzyskanie domu, rozpoczęcie nowej kariery, dostęp do opieki zdrowotnej, pomoc finansowa i zniżki na usługi.

UGLE posiada silne zaplecze sił zbrojnych poprzez swoje loże wojskowe. Partnerstwo to stanowi zatem ważny krok w kierunku dalszego wspierania zarówno aktywnego, jak i emerytowanego personelu wojskowego. Ważni członkowie sił zbrojnych, tacy jak admirał Sir Peter Parker, Francis Rawden-Hastings – Markiz Hastings, kapitan Robert Falcon Scott, generał Viscount Kitchener z Chartumu, porucznik Elias Henry Jones, marszałek Królewskich Sił Powietrznych Cyril Louis Norton Newall, komandor Wilfred Henderson i Thomas William Gould VC byli znanymi masonami.

Wielki Mistrz UGLE – Książę Kentu, ma długoletnie związki z wojskiem. W 1955 roku ukończył Królewską Akademię Wojskową w Sandhurst w stopniu podporucznika. Był to dopiero początek jego kariery wojskowej, która trwała ponad 20 lat.

W 1961 roku został awansowany na kapitana, a po odbyciu służby w Hongkongu, został ponownie awansowany na majora w 1967 roku. Trzy lata później dowodził dywizjonem swojego pułku służącym w Brytyjskiej Suwerennej Bazie na Cyprze. W 1970 r. służył również w Irlandii Północnej, a 30 czerwca 1973 r. został awansowany na podpułkownika.

Książę wycofał się z czynnej służby 15 kwietnia 1976 roku. Następnie, 11 czerwca 1983 roku został awansowany na generała dywizji, a 11 czerwca 1993 roku na marszałka polnego.

Jego Królewska Wysokość, Książę Kentu, powiedział: “Z wielką przyjemnością podpisuję Pakt dla Sił Zbrojnych w imieniu Zjednoczonej Wielkiej Loży Anglii. Dokument ten stanowi część naszego ciągłego zobowiązania do wspierania aktywnego i emerytowanego personelu wojskowego. Jesteśmy dumni z naszych długoletnich relacji z Siłami Zbrojnymi i będziemy nadal promować ich dobro, wsparcie i szacunek wśród wszystkich naszych członków.”

Podpisując Pakt dla Sił Zbrojnych, UGLE demonstruje swój zamiar wspierania społeczności Sił Zbrojnych, co z kolei pozwala UGLE być uznaną przez brytyjski rządowy Defence Employer Recognition Scheme (ERS). Wyróżnienie ERS pokazuje, że odbiorca dostarcza wymierne wsparcie dla społeczności Sił Zbrojnych.

Major General Simon Graham, Director Reserves Army, podpisując się w imieniu Military of Defence, powiedział: “Pakt dla Sił Zbrojnych jest zobowiązaniem do wspierania tych, którzy służyli i ich rodzin. Wsparcie pracodawców i publiczne zobowiązanie się do wspierania społeczności Sił Zbrojnych, że są cenione przez społeczeństwo, jest to niezwykle ważne. W tym roku obchodzimy 10 rocznicę Porozumienia Sił Zbrojnych i od wieków Wielka Loża Anglii ma solidne powiązania z Siłami Zbrojnymi, a więc jest to dla nas bardzo sensowne, aby w tym roku masoni podpisali Porozumienie Sił Zbrojnych. Chciałbym podziękować United Grand Lodge of England za wspieranie społeczności Sił Zbrojnych.”

Dr David Staples, Dyrektor Naczelny UGLE, powiedział: “To wielki zaszczyt móc podpisać Przymierze Sił Zbrojnych. Od swoich najwcześniejszych fundamentów, masoneria zawsze miała silny związek z Siłami Zbrojnymi. Dziś chcemy podziękować tym dzielnym mężczyznom i kobietom, którzy poświęcają swoje życie, aby chronić nasz kraj i ludzi, którzy w nim żyją. Zasługują na wszelkie nasze podziękowania, nasz szacunek i jest to jeden z wielu kroków, które zamierzamy podjąć, aby pomóc zarówno aktywnym, jak i emerytowanym członkom Sił Zbrojnych i ich rodzinom.”

W tym samym dniu, w którym UGLE podpisał przymierze we Freemasons’ Hall, przewodniczący masonerii na Wyspie Man, w Cheshire, East Lancashire, West Lancashire i North Wales również podjęli zobowiązanie co do Paktu na Rzecz Sił Zbrojnych. Oprócz Staffordshire oraz regionów Yorkshire North i East Riding. W sumie 24 Prowincje podpisały lub podpiszą Pakt. Masońska Fundacja Charytatywna i RMBI również podpiszą to przymierze w grudniu 2021 roku.

Dodaj komentarz